janeta

Cestovní Agentura


Po-Pá 8:30-17:00

+420 725 932 333

info@janeta.cz

Krásy Provence na kole

Francie, Provence

Typ ubytování:

Apartmán

Typ zájezdu:

Poznávací

Strava:

Vlastní

Vybavení:

Doprava:

Autobusová

Pokud máte zájem o tento zájezd, vyberte si termín a spočítejte cenu.

od: 8 990,- Kč


Informace k zájezdu

Port Grimaud - Toulon - Verdon - St. Tropez – Cassis - Hyéres

1. den: Odjezd z ČR odpoledne.

2. den:
Odpoledne příjezd do Giens, v podvečer orientační vyjížďka po poloostrově (17 km). Nocleh.

3. den:
Dopoledne vyjížďka po cyklostezce do přístavního města Toulon, prohlídka přístavu a historického centra města s provensálskými trhy. Možnost výjezdu na kole nebo lanovkou na vrchol Mont Faron (584 m n. m.) s překrásným výhledem na město a přístav. Ve městě nebo cestou zpět možnost koupání. Nocleh (trasa cca 60 km + 20 km Mont Faron)

4. den:
Dopoledne odjezd po cyklostezce při pobřeží do „kamenného městečka“ Bormes les Mimosas, kde na vás dýchne vůně Provence z rozkvetlých mimóz a buganvilií. V úzkých uličkách městečka s malebnými krámky a kavárničkami se na chvíli ocitnete v období středověku. Odtud se můžete vrátit zpět (celkem cca 40 km), nebo pokračovat k pobřeží k pevnosti Bregançon, vedle níž je letní sídlo francouzského prezidenta. Možnost koupání a návrat mezi vinicemi zpět (celkem cca 65 km). V podvečer výlet autobusem do městečka Grimaud, z jehož zříceniny na kopci je úchvatný výhled na záliv St. Tropez. Poté přejezd do Port Grimaud – francouzských Benátek, jehož ulice tvoří převážně kanály s kotvícími loďkami. Večerní návštěva osvětleného St. Tropez – procházka městem po přístavu, kolem starobylé četnické stanice až k citadele. Nocleh.

5. den:
Dopoledne volno, možnost návštěvy tradičního provensálského trhu v Giens s pestrou nabídkou místních produktů jako jsou olivy, tapenády, čerstvé ryby a plody moře, víno i ovoce. Odpoledne možnost vyjížďky do blízkého městečka Hyéres, výšlap ke kostelu pany Marie Útěšné s výhledem na poloostrov Giens a celé městečko. Návštěva zahrad Svaté Kláry s bohatou sbírkou místní i exotické flory. Procházka pro náměstí Place Masillon a posezení na zahrádce jedné z mnoha příjemných kavárniček. Pokud byste si chtěli od kola odpočinout, můžete jet autobusem na prohlídku tradiční vinařské farmy Chateau l´Aumerade, která dodávala víno na stůl Jindřicha IV. Navarského již v 16. století – možnost ochutnávky a nákupu místního výborného vína. Po cestě zpět zastávka v Hyéres. Nocleh.

6. den:
Celodenní výlet do jednoho z nejhlubších evropských kaňonů - kaňonu Verdon. Čekají Vás kouzelné sjezdy a výšlapy po levém břehu kaňonu, most přes říčku Artuby vysoký 180 m, kouzelné vyhlídky a tunely. Kaňon, jehož příkré stěny jsou v nejužších místech vzdáleny pouhých 6 m a místy dosahuje hloubky až 700 m, se táhne nad řekou Verdon v délce 21 km přes vesnici Aiguines až k jezeru Sv. Kříže. Na konci vyjížďky Vás čeká příjemný relax na pláži u jezera a koupání v tyrkysově modré vodě nebo projížďka po jezeře na šlapadle či kanoi. V případě zájmu můžete navštívit půvabnou hrnčířskou vesničku Moustiers Ste. Marie. Trasa při okraji kaňonu může mít odlišnou náročnost, záleží na počtu ujetých km (20 n. 45 km). Nocleh.

7. den:
Dopoledne odjezd autobusem do přistavu La Ciotat, odtud přejezd na kole přes vrchol do Cassis (celkem 20 km) – trasa s nádhernými vyhlídkami na přístav La Ciotat, Cassis a zátoky zvané „Calanques“. Sjezd do vesnice, koupání, možnost výletu na lodičce. Po cestě zpět zastávka v nádherné kamenné vesničce Le Castellet. Nocleh.

8. den:
Možnost výletu lodí na ostrov Porquerolles - pevnost Sv. Agáty, maják, úchvatné písčité pláže v zátokách (samostatný výlet bez průvodce), cyklotrasa po ostrově (max. 20 km). Pro zájemce možnost odpoledního krátkého pohodového výletu mezi vinicemi krásnou provensálskou krajinou (cca 40 km). Nocleh.

9. den:
Odpoledne odjezd z Giens.

10. den:
Návrat do ČR dopoledne.


Mapa oblasti


Termíny zájezdu

Termín dovolené Cena za osobu
Cena zahrnuje: doprava autobusem, 7x nocleh v mobilhomu (2 dvojlůžkové ložnice, společná obývací kuchyňka, koupelna, WC, terasa), průvodce / cykloinstruktor, zákonné pojištění CK

Fakultativní příplatky:
příplatek za 1/1 pokoj v mobilhomu 2300,-/os., komplexní cestovní pojištění Allianz

Služby placené na místě:
povinné:
vratná kauce 200 Eur, místní poplatky cca 5 Eur/os./týden

Slevy:
5. osoba v mobilhomu na přistýlce: 2000,-

Doporučené kapesné:
60 Eur

Odjezdy:
Praha, Beroun, Žebrák, Plzeň; min. počet 6 osob - Klatovy, Přeštice, Kdyně, Domažlice, Liberec, Jablonec n/N., Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav
za příplatek 250,-: Písek, Hradec Králové, Pardubice, Kolín
za příplatek: 350,-: Jihlava, Humpolec, Brno, České Budějovice


Kalkulace ceny zájezdu

Termín ke kalkulaci

Cena (Kč) Počet Cena celkem
Cena za osobu 0,- Kč x = 0,- Kč
Pojištění pro dospělé (15-69 let) 0,- Kč x = 0,- Kč
Pojištění pro děti do 15 let 0,- Kč x = 0,- Kč
Pojištění pro seniory (70 a více let) 0,- Kč x = 0,- Kč

Kalkulace je nastavena pro výpočet pouze jednoho zájezdu - pokud máte zájem o více variant nebo více apartmánů/pokojů stejného typu, stačí, když nám to jednoduše napíšete při rezervaci do poznámky

Celková odhadovaná cena zájezdu
dle Vašich preferencí:

Konečná cena se může mírně lišit
a bude Vám potvrzena naším pracovníkem.